Araba Modelleri - Araba Markaları ve Modelleri http://www.arabamodelleri.org En ünlü araba markalarına ait yeni çıkan araba modellerini sitemizden takip edebilirsiniz. Fri, 21 Oct 2011 14:39:07 +0000 en hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.2.1 Araba park etmenin kolay yolu http://www.arabamodelleri.org/araba-park-etmenin-kolay-yolu.html http://www.arabamodelleri.org/araba-park-etmenin-kolay-yolu.html#comments Fri, 21 Oct 2011 14:39:07 +0000 admin http://www.arabamodelleri.org/?p=33 Araba kullanmak çok önemli ve dikkat isteyen bir iştir. Dalgın ve uykusuz bir şekilde araba kullanılmamalıdır. Direksiyon başındaysanız kesinlikle uykunuzu almış olmanız gerekmektedir. Aksi halde kendinize zarar verdiğiniz gibi başkalarına da çok ciddi hasarlar verebilirsiniz. İnsanlar dikkatsiz sürücüler yüzünden sakat kalabildiği gibi hayatlarından da olabiliyor. Araba kullanmanın diğer önemli noktalarından biri de park etmedir. Park etmeyi birçok sürücü düzgün bir şekilde becerememektedir. Çok basit olan bu işlemin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunları bildiğiniz zaman araba park etmek sorun olmaktan çıkacaktır. Böyle bir sorununuz varsa bunu alacağınız bir kurs karşılığında giderebilirsiniz. Kurs almak istemiyorsanız zayıf yönleriniz hangileri ise kendinizi onlara yönlendirmelisiniz. Bunların yanı sıra park etme oyunu oynayarak ya dafarklı araba oyunları oynayarak ta bu konuda yüzelsel olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. En kötüsü oyun oynayıp keyifli bir gün geçirirsiniz. Linkini verdiğimiz sitede araba oyunları haricinde farklı bir çok kategoride oyun bulabilirsiniz. Kafa dağıtmak için tavsiye edebileceğimiz güzel bir site. İyi günler dileriz.

]]>
http://www.arabamodelleri.org/araba-park-etmenin-kolay-yolu.html/feed 0
Hamilelerin araba kullanmasında sakınca var mı? http://www.arabamodelleri.org/hamilelerin-araba-kullanmasinda-sakinca-var-mi.html http://www.arabamodelleri.org/hamilelerin-araba-kullanmasinda-sakinca-var-mi.html#comments Mon, 17 Oct 2011 12:47:42 +0000 admin http://www.arabamodelleri.org/?p=30

Bayanların hamilelik dönemlerinde araba kullanmalarında bir sakınca yoktur.   Tabi sorunsuz hamilelikler için geçerli.. Kadın doğum uzmanınıza sorarak   size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Hamilelikte geçireceğiniz  bu marotonda nasıl davranmanız gerektiğini ancak doktorunuz belirler.

Şöyle ki hamileliğin ilk aylarında araba sürmek sorun olmazken ,  doğumun yaklaştığı aylarda  bayanların araç sürmelerini kesinlikle önermiyoruz. Büyüyen  karın direksiyonda  bayanı zorlarken , ani dönüşler ve frenlerde anne adayına tranva geçirtebilir.

Aynı zamanda hamilelikte bayanlar  dikkat dağınıklığı ve  refleks zayıflığı gibi sorunlar ile karşılaşacağı için  araç kullanılması tehlikeli olabilir.

]]>
http://www.arabamodelleri.org/hamilelerin-araba-kullanmasinda-sakinca-var-mi.html/feed 0
Araba camı nasıl silinir? http://www.arabamodelleri.org/araba-cami-nasil-silinir.html http://www.arabamodelleri.org/araba-cami-nasil-silinir.html#comments Sat, 01 Oct 2011 09:43:56 +0000 admin http://www.arabamodelleri.org/?p=25

Araba sürerken  camların temiz olması  bir sürücü için çok önemlidir. Aracınızın camlarını temizlemek için kullanacağınız malzemeler şunlardır ;

- Sprey Temizleyici

- Yumuşak Sünger

- Kuru Bez yada Gazete Kağıdı

 Evde kullandığınız sprey temizleyicilerini aracınızın camlarını silmek içinde kullanabilirsiniz.Öncelikle  sünger ile camın kabasını almak için bol suyla temizleyin.Daha sonra biraz  camların kurumasını bekleyiniz. Kuruma işlemi bittikten sonra sprey temizleyiciyi tüm alana  sıktıktan sonra kuru bir bez yardımıyla silip temizleyin. Kuru bez yerine ayrıca  gazete kağıdı da kullanabilirsiniz. Ön ve arka camların temizliği bittiğinde  aynı işlemleri dikiz aynası ve yan aynalar için uygulayın.

]]>
http://www.arabamodelleri.org/araba-cami-nasil-silinir.html/feed 0
Yavrularımızın televizyon kültürünü seçmek http://www.arabamodelleri.org/yavrularimizin-televizyon-kulturunu-secmek.html http://www.arabamodelleri.org/yavrularimizin-televizyon-kulturunu-secmek.html#comments Mon, 19 Sep 2011 12:14:33 +0000 admin http://www.arabamodelleri.org/?p=23 Çocuklarımız, kuşkusuz en değer verdiklerimiz, belki de en değerlimiz..  Bugün konu dışına çıkarak, onların daha ufak yaşta eğitimini etkileyecek bir konudan yani çizgi filmlerden bahsedeceğiz. Bizim zamanımızda ki çizgi filmleri anımsarsak, bugun yayınlanan çizgi filmler ile arasında uçurumlar olduğunu görmek mümkün..Daha çok vurdu kırdıya dayanan bir yapıya sahipler ve çocuklarımızı oldukça etkileyebiliyorlar. Bizim zamanımızın en vurdulu kırdılı çizgi filmi bile bugs bunny idi gerisini siz hesap edin :)

Şuan en popüler çizgi filmlerden aklıma gelenler, Sünger Bob, Ben 10, Kaşif Dora gibi çizgi filmler. Animasyonolarakta, arabalar 2, ice age gibi çizgi filmler karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca çizgi filmlerin arasında seçim yapmakta zor oluyor.

Peki çocuğuma hangi çizgi filmleri izletmeliyim ?

Aslında bu oldukça göreceli bir kavram değil. Daha fazla yaş ile alakalı. Eğer çocuğunuz ufak ve okula gitmiyorsa, okul öncesi çizgi filmler onun öğretme merakını giderecek ve onu eğlendirecek çizgi filmler olabilir. Eğer yaşı ilk öğretim çağında ise, hayal dünyasında kendini kahraman gibi görmesini sağlayacak çizgi filmleri ortadan çıkarmamalı. Onların bir hayal dünyası olduğunun farkına vardırılmalıdır.

O yaşta çocukların gördüklerini gerçek sanabildiklerini unutmayalım. Hatırlarsanız pokemon çizgi filmini izleyen bir çocuk onlar gibi uçabileceğini düşünmüş ve 4. kattan aşağıya atlamıştı. İş bu kadar vahim ve gerçekçi iken çizgi film seçimlerinizi gerçekten iyi analiz ederek yapmalısınız.

]]>
http://www.arabamodelleri.org/yavrularimizin-televizyon-kulturunu-secmek.html/feed 0